Hästsadel(?) av trä och järn med läderband.
Nätkorg av metall med trähandtag, troligen för popcorn.
Två bältbjällror, remmar av läder och bjällror av mässing.
Bruksslitage, rostanlupet, skador, ej genomgånget.