329497. SKRIVBORD, modell nr 1103, design Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
Med sex låda samt hyllor, fristående.
Längd 187 bredd 77 höjd 74 cm.
Slitage, fläckar, lackskador, stötmärken, fanerskador/faner har släppt från fästning.
Draghandtag kompletterade.
Nyckel/nycklar finns.