329475. SKULPTUR, glas, "Jona i valfiskens buk", Vicke Lindstrand, Kosta, signerad Kosta LG276, 1900-talets mitt.
Skulptur i form av val. Slipad dekor av Jona i valfiskens buk.
Längd 46 cm.
Höjd 20,5 cm.
Signerad Kosta LG276.
Etikettmärkt Kosta Sweden.
Repor.