PARTI BÖCKER OCH HÄFTEN, 15 st, mestadels om bokbinderi, bokband,,1900-tal.

329447. PARTI BÖCKER OCH HÄFTEN, 15 st, mestadels om bokbinderi, bokband,,1900-tal.

Partiet innehåller bland annat "Der exakte bucheinband" Paul Kersten, "Sonderarbeiten des buchbinders" Fritz Wiese, "The art of the book" Charles Holme Editor, "La bibliotheque de feu Edouard Rahir ancien Libraire, "Broderade bokband från äldre tid" Gustaf Rudbeck, "Der Buchbinder" Hugo Peller.

Slitage, skador, fläckar. Ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 073