329330. JORDGLOB monterad på platta med fack, belysning, Columbus Jordglob.
Monterad på trälåda med fack, botten med hål, möjligen tidigare väggmonterad.
Platta ca 46,5 x 34 cm.
Skiva för dolt fack saknas. Fanerskador på låda. Botten med skador/hål.
Jordglob med fläckar, slitage., delvis lossad dekor.