BARNVAGN, 1800-/ 1900-tal.

328993. BARNVAGN, 1800-/ 1900-tal.

Metallunderrede med fjädring, handtag i porslin, tygklädd insats i trä, med sufflett. Kan köras från båda håll. Höjd 90, längd 135 cm.

Kraftigt slitage, anlupen klädsel, erodering, fästen i läder defekta. I behov av renovering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 773