Klädd i grönt tyg med dekor av fåglar och blomster. Tresits med lösa sittdynor. Medföljande kudde.
Längd ca 220 cm.
Sitthöjd 40 cm.
Bruksslitage, smärre skador på tyg.
Längd ca 220 cm.
Sitthöjd 40 cm.