328642. ANTTI FAVÉN. Vy över Sveaborgs fästning, Helsingfors, Finland, Sign. 1931. Olja på duk.
120 x 81 cm.
Enligt uppgift gåva från konstnären till nuvarande ägarens far som var mycket god vän till konstnären samt behjälplig honom under andra världskriget.
120 x 81 cm.