KÄTHE REINE. Panoramautsikt över hamnen i Rostock.

328559. KÄTHE REINE. Panoramautsikt över hamnen i Rostock.

Käthe Reine (20.12.1894 Halver - 24.02.1976 Rostock); olja på duk, 1930-tal, mjuk stil, färgpalett i pastellfärger, signerad nedre högra. Mått ca. 78 x 58 cm, målning 70 x 50 cm.

I gott skick. Ram lite stötte.

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 5 263