TVÄTTSET, 3 delar, porslin, England 1900-tal.

328510. TVÄTTSET, 3 delar, porslin, England 1900-tal.

kanna, höjd 30 cm, diameter 20 cm
tvättfat, höjd 13 cm, diameter 41 cm
vas, höjd 13 cm, diameter 11 cm.

finns en spricka i kannans handtag, nagg och små sprickor i vasen, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 620