Hög hatt, märkt Hat manufactory London extra quality. Innermått ca 54 cm. Ask märkt English Manufacture of hats Best London deposed.
Hög hatt, märkt Superior Quality Best London. Innermått ca 54 cm. Ask omärkt.
Hög hatt, märkt Quality´s London. Innermått ca 54 cm. Ask märkt Nils Bergman Hattfabrik Kristianstad.
Askar med skador, slitage, revor.
Hattar med bruksslitage.
Hattar med bruksslitage.