328304. MAT- och TESERVIS, 70 delar, "Vinranka" flytande blått, Arthur Percy, Gefle.
21 mattallrikar, 16 djupa tallrikar, 16 förrättstallrikar, 2 assietter, 7 tekoppar med fat + ett fat, tillbringare, tekanna, sockerskål, gräddkanna, såsskål, 2 skålar.
Slitage, varierande, repor, missfärgningar, nagg förekommer.