328052. KARMFÅTÖLJ, Studio Ljungs Industrier AB, Bra Bohag, 1900-talets andra hälft.
Klädd i rött tyg. Sits och rygg med uppfällbar funktion. Brickmärkt. Med rygg/nackkudde.
Rygghöjd ca 89 cm.
Bruksslitage, torkad stoppning i sits, slagmärken, fläckar/smuts.