327968. BORD samt STOLAR, 3 delar, Leg-o-matic, Lorraine Metal, New York, 1920/30-tal.
Hopfällbara stolar samt bord i metall och trä. Bordsskiva med papp på masonit.
Bord, Längd: 74, Bredd: 74, Höjd: 67,5 cm.
Stolar, Rygghöjd: 85 cm.
Bruksslitage.
Bordsskiva med fläckar.
En stol med litet avslag.