HARRY HAERENDEL. Landskap med väderkvarn, gård och kvinnliga människor.

327789. HARRY HAERENDEL. Landskap med väderkvarn, gård och kvinnliga människor.

Heinrich (Harry) Härendel (1896 - 1991, Tyskland); olja på duk, delvis degig stil, omkring 1980, signerad nedre högra, galleram. Mått ca. Ram 71 x 82 cm, målning 60 x 70 cm.

Mindre tecken på ålder, gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 006