PARTI GLAS, 6 delar, Erik Höglund, Boda, 1960-tal.

327784. PARTI GLAS, 6 delar, Erik Höglund, Boda, 1960-tal.

Flaska med dekor av ansikte. Etikettmärkt Boda Sweden Erik Höglund. Otydligt signerad Boda 182?. Höjd 19 cm.
Flaska med dekor lejon. Etikettmärkt Boda Sweden Erik Höglund. Signerad Boda H 150. Höjd 13 cm.
Flaska med dekor av ansikte. omärkt. Höjd 11 cm.
Fat med dekor av två män. Runt. Diameter 7,5 cm. Omärkt.
Fat med dekor av ansikte. 7x7 cm. Omärkt.

Repor.
Luftbubblor i glasmassan.
Proppar troligen utbytta.

Gör en kostnadsfri värdering!

Repor.
Luftbubblor i glasmassan.
Proppar troligen utbytta.

Antal besök: 1 353