PARTI GLAS, 6 delar, Erik Höglund, Boda, 1960-tal.

327783. PARTI GLAS, 6 delar, Erik Höglund, Boda, 1960-tal.

Fat i bärnstensfärgad glasmassa. Dekor av kyssande par. 24,5x12 cm. osignerad
Fat i bärnstensfärgad glasmassa. Dekor av man med fågel. 24,5x12 cm. Signerad H 873/C.
4 st små fat. Tre i grön glasmassa en i orange glasmassa. Dekor av katt och oxe. Diameter ca 7 cm. Två är etikettmärkta Boda Sweden Erik Höglund. Osignerade.

Bruksskick.
Repor.
Vissa delar med mycket repor.
Två delar med tillverkningsdefekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Repor.
Vissa delar med mycket repor.

Antal besök: 1 180