Fat i bärnstensfärgad glasmassa. Dekor av kyssande par. 24,5x12 cm. osignerad
Fat i bärnstensfärgad glasmassa. Dekor av man med fågel. 24,5x12 cm. Signerad H 873/C.
4 st små fat. Tre i grön glasmassa en i orange glasmassa. Dekor av katt och oxe. Diameter ca 7 cm. Två är etikettmärkta Boda Sweden Erik Höglund. Osignerade.
Bruksskick.
Repor.
Vissa delar med mycket repor.
Två delar med tillverkningsdefekt.
Bruksskick.
Repor.
Vissa delar med mycket repor.