327637. REGISSÖRSSTOL i bok och canvas, Nordiska kompaniet, 1900-talets mitt.
Fällbar stol i regissörsmodell. Ram av bok med sits och ryggstöd i ljus canvas.
Mässingsdetaljer.
Höjd 73 cm.
Bredd 63 cm.
Fläckad och något trasig canvas.
Repor.
Bruksslitage.
Mässingsdetaljer något anlupna.