327518. KARTA, Brittiska Öarna, C. Diercke - T. Lagerstedt, Nordstedts skolavdelning, Stockholm.
Proveniens Nicolaiskolan, Nyköping
C. Diercke - T. Lagerstedt, "Brittiska Öarna", Nordstedts skolavdelning, Stockholm, 1955, 235 x 184 cm.
Bruksslitage, veck samt små skador.