SPECERI- och KRYDDBURKAR 14 delar, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

327000. SPECERI- och KRYDDBURKAR 14 delar, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

6 speceriburkar med lock höjd 19 cm, 2 vägghängda med trälock.
6 kryddburkar utan lock, höjd 9 cm.

Slitage, nagg och sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, nagg och sprickor.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 702