GIUSEPPE ARMANI COLLECTION. PARADISETS FÅGEL, 2000-tal, Capodimonte.
326854. GIUSEPPE ARMANI COLLECTION. PARADISETS FÅGEL, 2000-tal, Capodimonte.
Giuseppe Armani Collection BIRD OF PARADISE, 21-talet, samlarobjekt
Material: Capodimonte
Belle Arti studio,
Längd: 47 cm
Den oöverträffade skickligheten i italienskt hantverk och Giuseppe Armanis unika talang, kombinerat med skulptur, utgör passionen för dessa fina skulpturer. Individuellt designade och handmålade i Toscana, de är ett värdefullt tillskott till alla moderna eller klassiska interiörer - och de bär Armani-imperiets signatur.
Bra tillstånd av bevarande. Fågel av paradiset på en lackerad trä pint med designer plack.
Material: Capodimonte
Belle Arti studio,
Längd: 47 cm