GIUSEPPE ARMANI COLLECTION. PARADISETS FÅGEL, 2000-tal, Capodimonte.

326854. GIUSEPPE ARMANI COLLECTION. PARADISETS FÅGEL, 2000-tal, Capodimonte.

Giuseppe Armani Collection BIRD OF PARADISE, 21-talet, samlarobjekt

Material: Capodimonte

Belle Arti studio,

Längd: 47 cm

Den oöverträffade skickligheten i italienskt hantverk och Giuseppe Armanis unika talang, kombinerat med skulptur, utgör passionen för dessa fina skulpturer. Individuellt designade och handmålade i Toscana, de är ett värdefullt tillskott till alla moderna eller klassiska interiörer - och de bär Armani-imperiets signatur.

Bra tillstånd av bevarande. Fågel av paradiset på en lackerad trä pint med designer plack.

Gör en kostnadsfri värdering!

Material: Capodimonte

Belle Arti studio,

Längd: 47 cm

Auktionshaus von Brühl
Antal besök: 1 940