HANS OSVALD LARSSON. 2 st, Figurscen samt stilleben, olja på pannå, monogramsignerade.
32651. HANS OSVALD LARSSON. 2 st, Figurscen samt stilleben, olja på pannå, monogramsignerade.
Figurscen, a tergo : "Osvald Larsson Tre skålande i Torshälla" ( Allan Ebeling, Eric Axelsson, O.L)". 24,5 x 29,5 cm.
Stilleben, a tergo : "Osv Larsson Stilleben med .../... 194?". 21 x 29 cm.