A study of Birger Sandzéns painting, untitled 1930.
A copy by Hilding Jaderborg, 1990. Utställd på Svenska konstskatter från Amerika. Örebro slott 15-juni till 19 augusti. 2001. 41x51 cm. Signerad A tergo.
Bruksslitage.
Bruksslitage.