HILDING JADERBORG. Olja på pannå.

326113. HILDING JADERBORG. Olja på pannå.

A study of Birger Sandzéns painting, untitled 1930.
A copy by Hilding Jaderborg, 1990. Utställd på Svenska konstskatter från Amerika. Örebro slott 15-juni till 19 augusti. 2001. 41x51 cm. Signerad A tergo.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 467