DIVERSE PIPOR, ca 18 st, 1800-tal.

326107. DIVERSE PIPOR, ca 18 st, 1800-tal.

Material av trä, sjöskum, porslin, silver, ben och tyg.
Majoriteten av pipor med lång hals. De flesta delbara.
Medföljande förra ägarens katalogisering av 14 av piporna.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 318