Båda ramarna märkta FW Heldenstedt Örebro. Senare förgyllning. Totalmått 47 x 39 cm. Dagermått 21 x 25,5 cm respektive 20 x 25,5 cm.
Bruksslitage, spegelglasen senare, ramar med skador.