SPEGLAR, ett par, nyrokoko, 1800-talets första hälft.

326076. SPEGLAR, ett par, nyrokoko, 1800-talets första hälft.

Båda ramarna märkta FW Heldenstedt Örebro.
Senare förgyllning.
Totalmått 47 x 39 cm.
Dagermått 21 x 25,5 cm respektive 20 x 25,5 cm.

Bruksslitage, spegelglasen senare, ramar med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Senare förgyllning.
Totalmått 47 x 39 cm.

Antal besök: 766