PUBSKYLTAR, 2 st, trä, 1900-tal.

326007. PUBSKYLTAR, 2 st, trä, 1900-tal.

Höjd 91-94 cm.
Båda delvis dekorerade i hög relief.
Den ena märkt Thadeus Brown Shipowners, Distans waters navigators. Delvis metalldekor i patinerad koppar.
Andra märkt Jack and anchor, Hogsheads & co.

Bruksslitage, delvis hårt patinerade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 91-94 cm.

Antal besök: 1 780