FAT, tenn, Heinrich Gottfried Pschorn (verksam 1715-1743/52) Stockholm 1735.

32597. FAT, tenn, Heinrich Gottfried Pschorn (verksam 1715-1743/52) Stockholm 1735.

Profilerad ytterbård, diameter ca 36 cm.

Repor, bucklor. Graverad och daterad 1735. Inristade nr på baksida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 476