KLAFFBORD i trä, allmoge, 1800-tal.

325891. KLAFFBORD i trä, allmoge, 1800-tal.

Svarvade vitmålade ben samt underrede
Bordsskiva i bonat lövträ med 2 klaffar
Höjd 76 cm
Bredd 43,5 cm
Klaff 25 cm
Totalbredd 93,5 cm.

Bruksskick
Slitage, repor, märken
Ben med bortfall av färg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 76 cm
Bredd 43,5 cm
Klaff 25 cm
Totalbredd 93,5 cm.

Bruksskick
Slitage, repor, märken
Ben med bortfall av färg.

Antal besök: 1 078