STIG WINNERSKOG. Väggbonad, "Lämnat land", Gammelstads handväveri, signerad, 170 x 131 cm.

325863. STIG WINNERSKOG. Väggbonad, "Lämnat land", Gammelstads handväveri, signerad, 170 x 131 cm.

Väggbonad, signerad S. Winnerskog.
Med etikett; Bildväv: "Lämnat land", Formgivare Stig Winnerskog, Textil bearbetning: Linnéa Isaksson, Vävd av: Margit Andersson, Vid Gammelstads handväveri.
Upphängning med två metallkrokar.
Bredd: 170, Höjd: 131 cm.

Mindre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bredd: 170, Höjd: 131 cm.

Mindre bruksslitage.

Antal besök: 3 728