SVEPASK, bemålat trä, 1900-talets första hälft.

325698. SVEPASK, bemålat trä, 1900-talets första hälft.

Med lock. Beslag samt handtag i metall.
Längd 28,5 cm.
Höjd inklusive handtag ca 23 cm.

Bruksslitage, fläckar/smuts, sprickor/skador, något maskstunget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 28,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 868