FIGURINER samt NÖTKNÄPPARE, 4 st, träskurna, 1900-tal.

325673. FIGURINER samt NÖTKNÄPPARE, 4 st, träskurna, 1900-tal.

Nötknäppare i form av poserande kvinna, längd ca 32,5 cm
Nötknäppare i form av grinande tomte, signerad, längd ca 22 cm
Figurin, Man med käpp och hatt (hatt med kork), höjd ca 23 cm
Figurin, höjd ca 18,5 cm.

Slitage. Figurin med hatt och käpp saknar troligen delar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Figurin, höjd ca 18,5 cm.

Antal besök: 1 267