SIGNIERT C. PRESENT, BREMEN. Blommande ljung. pianolack ram.
325529. SIGNIERT C. PRESENT, BREMEN. Blommande ljung. pianolack ram.
C. Nuvarande (1800-talets målare) & 1900-talet); här med oljemålning omkring 1920, i original svart ram. Arbetet i olja på kartong är signerat ”C. Present, Bremen” längst ner till vänster. Mått ca. 55 x 39 x 6 cm.