STOLAR, trä, 4 st, Thonetstil No 14, 1900-talets första hälft.

325459. STOLAR, trä, 4 st, Thonetstil No 14, 1900-talets första hälft.

Stolar med ryggögla i böjträ
2 vitmålade, 2 brunbetsade
Rygghöjd 90 cm
Thonet formgavs av Michael Thonet 1859.

Bruksslitage
Repor, jack,störmärken
Vita paret ursprungligen bruna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stolar med ryggögla i böjträ
2 vitmålade, 2 brunbetsade
Rygghöjd 90 cm

Bruksslitage
Repor, jack,störmärken

Antal besök: 1 494