325427. MATSALSMÖBEL, mahogny, 6 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Matbord, höjd 74 cm, diameter 110 cm
2 iläggsskivor, bredd 45 cm vardera
4 stolar, rygghöjd 91 cm
Linneskåp, höjd 175 cm, bredd 113 cm, djup 48 cm.
Bruksslitage
Små fläckar på klädsel.