325410. GLASSERVIS, 36 delar, glas "Måtta" Gunnar Cyren, Orrefors.
"Största Måtta" 7 st, höjd 12 cm.
"Medel Måtta" 10 st, 9,5 cm.
"Lite Måtta" 19 st, höjd 7 cm.
Originalförpackningar till flertalet glas.
Obetydligt slitage. En mikronagg på en "Största Måtta".