325254. STRINGHYLLA samt HATTHYLLA, 1900-talets första hälft/mitt.
Stringhylla: "BFB-hyllan", Stockholm. Gavellängd 77 cm, hyllängd 78 cm.
Hatthylla, funkis, längd 116 cm.
Slitage, repor, märken, fanérskador på hyllorna. Nedre delarna av väggfästena på hatthyllan är avsågade.