PARTI DIVERSE, 5 delar, Bl a mikromosaik och cigarettetui cloisonne, 18/1900-tal.
324875. PARTI DIVERSE, 5 delar, Bl a mikromosaik och cigarettetui cloisonne, 18/1900-tal.
1 Nål med micromosaik, längd ca 6 cm
1 Cigarettetui i cloisonne, ca 6,5 x 8 cm
1 Kors med mikromosaik, "Roma", längd ca 9,5 cm
2 Halskedjor med krucifix, längd ca 50 - 62 cm.
Slitage. Mosaikkors med smärre bortfall i dekoren.