KORAN, Persien, troligen 1700-talets andra hälft.

324845. KORAN, Persien, troligen 1700-talets andra hälft.

Skriven på arabiska och persiska.
Ca 20 x 12 cm.

Skador, delar saknas, delar lösa, fläckar. Delar av originalband finns. Senare omslag medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ca 20 x 12 cm.

Antal besök: 1 981