Snäckfat med genombruten hänkel , längd 16,5 cm
Gallerskål, 73721AV
Diameter 11,5 cm
Lockask, 6037/ET.N
Höjd 4 cm
Stämplade Herend, Hungary, Handpainted.
Bruksskick.
Gallerskål, 73721AV
Diameter 11,5 cm
Lockask, 6037/ET.N
Höjd 4 cm
Bruksskick.