HALSBAND samt BROSCH, silver, vikt ca 38 gram, Sverige samt Danmark, 1900-tal.

324568. HALSBAND samt BROSCH, silver, vikt ca 38 gram, Sverige samt Danmark, 1900-tal.

Halsband med smycke, innerdiameter ca 11,5 cm, troligen Hessonit i smycket, smycke stämplad VJ (Janson Guldvaru Ab Victor), Lindesberg, R9 (1967).
Halsbandssmycke, stämplad FROM (N.E. From Solvsmedie), Naksov, 1944 - ?.
Brosch, stämplad ALTON (Alton Guldvaru Ab) Falköping, 925 (Sterling), H10 (1982).
Medföljande original etui.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Medföljande original etui.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 583