Halsband med smycke, innerdiameter ca 11,5 cm, troligen Hessonit i smycket, smycke stämplad VJ (Janson Guldvaru Ab Victor), Lindesberg, R9 (1967).
Halsbandssmycke, stämplad FROM (N.E. From Solvsmedie), Naksov, 1944 - ?.
Brosch, stämplad ALTON (Alton Guldvaru Ab) Falköping, 925 (Sterling), H10 (1982).
Medföljande original etui.
Bruksslitage.
Medföljande original etui.
Bruksslitage.