PARTI NYSILVER, 5 delar, bla servisdelar, WMF, Tyskland, 1900-tal.

324503. PARTI NYSILVER, 5 delar, bla servisdelar, WMF, Tyskland, 1900-tal.

Kaffekanna med rechaud, höjd 35 cm, stämplad Engström
Med samma dekor av bårder
Kaffekanna, höjd 20 cm
Tekanna, höjd 17 cm
Sockerskål, höjd 12 cm
Mjölkkanna, höjd 10 cm
Stämplade OX, WMF ( Wurttembergische Metallwarenfabrik) samt strutsmärke, I/O (standardförsilvring).

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Med samma dekor av bårder
Kaffekanna, höjd 20 cm
Tekanna, höjd 17 cm
Sockerskål, höjd 12 cm
Mjölkkanna, höjd 10 cm

Bruksskick.

Antal besök: 996