PARTI DIVERSE småföremål, 7 st, 18/1900-tal.

324398. PARTI DIVERSE småföremål, 7 st, 18/1900-tal.

Sejdel med målat porslins/tennlock, långpipa, fickur Nilax, 1 par ljusstakar mässing (Jakobsson?), 2 miniatyrvaser; Winblad Alingsås keramik och Gunnar Nylund Rörstrand höjd 12,5 cm.

Proveniens Hofmantorps Säteri.

Fickurets boett defekt, går ej att stänga, långpipan har slitage, locket på sejdeln sitter löst.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 514