324396. KRYDDBURKAR, samt form, 4 delar, flintgods, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg.
Ugnsform, längd 28 cm
Skepa samt kryddburkar, kanel, potatismjöl samt mjöl, höjd 12-19 cm.
Lilla kryddburken med krackelering, bruksslitage. 2 små obetydliga nagg på locken.