324368. KONSOLENTISCH. Burl faner och inlägg av olika träslag, klassicistisk form.
Platt halvbord, konsolbord; detaljerat inläggningar och förgyllda beslag, produktion baserad på klassisismperioden. Mått ca. B 116 x D 32,5 x H 77 cm.
Normala tecken på användning.