TABURETT, sengustaviansk, Ephraim Ståhl, 1800-talets början.

324348. TABURETT, sengustaviansk, Ephraim Ståhl, 1800-talets början.

Signerad ES (Ephraim Ståhl) samt etikettmärkt med Stokholms stolmakareämbetes sigill. Längd 42, bredd 35, höjd 41,5 cm.

Slitage, märken, repor, stötmärken. Smärre sprickor och fanérskador. Renoverad. Maskstungen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 932