Rund form. Glaserat motiv av blomster. Signerad SO(?).
Diameter 31,5 cm.
Med två hål för upphängning samt utrustad med fjädrar på baksidan.
Bruksslitage.
Diameter 31,5 cm.
Bruksslitage.