PRYDSNADSKANONER, 3 st, 1900-tal.

324318. PRYDSNADSKANONER, 3 st, 1900-tal.

Bestående av två eldrör längd 18,5 resp 31 cm samt modell av kanon, plakettmärkt AB Bofors 8 cm M/83. Stämpelmärkt Argentina. Längd 22 cm.

Slitage, 2 st lavetter saknas, lavett på modell med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 143