VÄGGPLAKETTER, 2 st, stengods, Lisa Larsson, Gustavsberg, 1900-tal.
324309. VÄGGPLAKETTER, 2 st, stengods, Lisa Larsson, Gustavsberg, 1900-tal.
Glaserade motiv av solrosor. Båda signerade Lisa L. En etikettmärkt Gustavsberg, Sweden på baksidan.
Cirka 23 x 22,5 cm.
Båda utrustade med hängare på baksidan.
Cirka 23 x 22,5 cm.