324193. "Bilderark för skolan & Hemmet", Fredrik Sandberg, lithografiska Aktie Bolaget, Norrköping, omkring år 1900.
Motiv av olika växter och djur. 35 x 45 cm.
3.e upplagan.
Ej komplett. Innehåller 17 av ursprungligen 24 planscher.
Kraftiga skador. Slitage. Fläckar.