"Bilderark för skolan & Hemmet", Fredrik Sandberg, lithografiska Aktie Bolaget, Norrköping, omkring år 1900.

324193. "Bilderark för skolan & Hemmet", Fredrik Sandberg, lithografiska Aktie Bolaget, Norrköping, omkring år 1900.

Motiv av olika växter och djur. 35 x 45 cm.
3.e upplagan.
Ej komplett. Innehåller 17 av ursprungligen 24 planscher.

Kraftiga skador. Slitage. Fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

3.e upplagan.

Antal besök: 1 769