KISTA med intarsia, art deco, daterad 1933, Arthur Karlström Möbelfabrik, Lysekil.

324188. KISTA med intarsia, art deco, daterad 1933, Arthur Karlström Möbelfabrik, Lysekil.

Kista med plant lock och invändig läddika. Björk med intarsiadekor, Adam och Eva motiv, samt fanerad dekor. Höjd 56, längd 135, bredd 50.

Slitage, repor, skrapmärken, fläckar.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 716